Podlesok (1,5 km)
Je bránou do turistického raja. Odtiaľto vyrazíte za svojim dobrodružstvom či už peši alebo na bicykli. Dôležité je vybrať si správnu trasu, zbaliť dobrú náladu a vyraziť. Relax v prírode Vám dodá potrebnú energiu a Vašou odmenou bude pozitívna myseľ, zdravá duša.

Tu je pár tipov od nás:

Pešie túry:     Podlesok - Suchá Belá- Kláštorisko - Podlesok - 4h 15min
                        Podlesok - Píla - Piecky - Pod Vtáčím hrbom - Podlesok 4h 30 min     
                        Podlesok - Prielom Hornádu - Letanovský mlyn - Ihrík Zelená hora - Podlesok 3h 45 min

Cyklotrasy:    Pri podlesku - Kláštorisko - dĺžka 6,5km
       Podlesok - Glacká cesta - Stratená - dĺžka 19,2km
                  Mýto – Pri Podlesku – Sokol, horáreň – Blajzloch – Kopanec, sedlo – Krivian - dĺžka 22km     
                        Podlesok- Kopanec - Pusté pole - Kráľova hoľa - dĺžka 50km

                     
Jazda na koni (od 2 km)

Vyskúšajte jedinečný zážitok a spoznajte Slovenský raj z konského chrbta. V našom okolí je možnosť objednať si okružné jazdy pre deti aj dospelých.

Náučný chodník Prielom Hornádu (2,1 km)
Stredne náročný, 11 km dlhý náučný chodník so 16 zastávkami, umiestnený v atraktívnom kaňonovitom údolí s mnohými zákrutami, širokom miestami len niekoľko metrov s bralnými svahmi, vysokými až 150 metrov. Priechodný je vďaka mnohým technickým pomôckam (kovové či drevené mostíky a lávky, reťaze, stúpačky, rebríky).  

Náučný chodník Blajzloch (8,7 km)
Nenáročný 4 km dlhý chodník so 6-timi náučnými interaktívnymi zastávkami o ochrane prírody a hospodárení v lesoch v krásnej nedotknutej prírode je veľmi atraktívny pre rodiny s deťmi. Jeho klenotom je jazero Blajzloch, ktoré patrí medzi najromantickejšie miesta na Slovensku. V jazierku so pstruhmi je ostrovček, sprístupnený drevenou lávkou, ktorá vedie takmer až do stredu vodnej hladiny.

Náučný chodník Stratenský kaňon (17,2 km)
Zaujímavá a nenáročná trasa dlhá 1,1 km disponuje desiatimi zastávkami. Informačné panely sú osadené na skalách a sú venované histórii, jaskyniam, flóre, faune, geológii okolia - geologického pozadia horného toku Hnilca či vzniku roklín Slovenského raja.

AquaCity Poprad Slovakia (13,2 km)
Ponúka 13 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogány, 350 vodných atrakcií, najväčšie wellness a spa centrum na Slovensku, detské kútiky, ihriská, zábavné animačné programy pre deti a výnimočnú 3D Laser show. 
https://aquacity.sk/


Dobšinská ľadová jaskyňa (17,4km)
Nachádza sa v Slovenskom raji v Spišsko- gemerskom krase. Jej vchod, nazývaný aj „Ľadová diera“, sa nachádza pod vrchom Duča (1 141 m) na severnej strane planiny Hanesová a je umiestnený v nadmorskej výške 971 m. Treba k nemu vystúpiť serpentínovým chodníkom s prevýšením 130 m z osady Dobšinská ľadová jaskyňa. Dĺžka prehliadkovej trasy s prevýšením 43 m je 515 m a jej absolvovanie trvá približne 30 minút.

Spišská Nová Ves (18km)
Najcharakteristickejšiu časť siluety mesta tvorí neogotická veža kostola vysoká 87 m, postavená v rokoch 1892 -1893 podľa plánov profesora Imricha Steindla. Je najvyššou kostolnou vežou na Slovensku.

Levoča(18km)
Levoča so svojimi hradbami a urbanistikou si zachovala charakter stredovekého mesta. Je mestskou pamiatkovou rezerváciou a vďaka množstvu pamiatok a umeleckých skvostov patrí medzi najkrajšie historické mestá na Slovensku. Najvýznamnejšou a jedinečnou pamiatkou je Bazilika svätého Jakuba so svojimi 11 gotickými a renesančnými krídlovými oltármi, vrátane najvyššieho dreveného neskorogotického oltára na svete (18,6 m). 

Thermal park Vrbov (18,2km)
Počas celého roka môžete zregenerovať svoje telo po náročnom dni v našich termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok dôležitých pre ľudský organizmus. V areáli sa nachádza desať bazénov, z toho sú štyri detské. Počas zimnej sezóny máme k dispozícií päť bazénov s geotermálnou aj čírou vodou. Teplota vody v bazénoch sa pohybuje od 26°C do 38°C. 

Monkeyland (20,2 km)
Lanový park postavený z rôznych prekážok zavesených vo výške medzi stromami určený pre všetky vekové kategórie.


ZOO Spišská Nová Ves (20,7 km)

Malebná zoologická záhrada v úžasnom prírodnom prostredí.

https://zoosnv.sk/


Spišský hrad (34,5 km)
Jedna z najcennejších národných kultúrnych pamiatok regiónu Spiš. Vďaka svojej rozlohe prevyšujúcej 4 hektáre sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.Ďalšie tipy na výlety:

https://www.tarzania.sk/ostra-skala
https://chodnikkorunamistromov.sk/
https://www.tricklandia.sk/
https://www.dobrahracka.sk/
https://www.bermudaescape.sk/
https://eurorafting.sk/ponukame/splavy-slovenskych-riek/prielom-hornadu