Zimná turistika v Slovenskom raji:

Slovenský raj  je pre turistov dostupný aj v zime. Nevyhnutnosťou je doplniť si turistickú výbavu o mačky alebo protišmykové návleky a palice. Pohyb po turistických chodníkoch je v tomto ročnom období síce náročnejší, ale zážitkovo nezabudnuteľný. Majestátne vodopády sa po prvých mrazoch menia na ľadopády, ktoré sa s povinnou výbavou na vyhradených miestach môžu zdolávať. Nachádzajú sa v Suchej Belej, Sokolej doline, Kláštornej rokline, Letanovskom mlyne, Zejmarskej rokline a Pleckách.  Pri tuhých zimách zvykne zamrznúť aj kaňon Prielomu Hornádu. Vtedy sa mení na naše najdlhšie klzisko s dĺžkou 12 kilometrov.

Lyžovačky v našom okolí

Kubašok ski centrum (14,1km)
Okrem zasnežených svahov Vám ponúka lyžiarske stredisko, školu pre začiatočníkov lyžovania a požičovňu lyžiarskych potrieb.

Ski Vernár Studničky (18,4km)
Stredisko ponúka skvelú rodinnú lyžovačku. Svahy sú ľahkej a stredne ťažkej obtiažnosti. Zjazdovky sú pravidelne upravované pásovými vozidlami. Návštevníci môžu využiť i služby lyžiarskej školy, požičovne lyžiarskych potrieb, jednoduchého skiservisu.

Ski Brodok (20,5km)
Lyžiarske stredisko Poráč Brodok  ponúka dobrú lyžovačku pre začínajúcich aj náročných lyžiarov. Svahy sú umelo zasnežované snehovými delami.

Ski Telgárt (30km)
Stredisko je vhodné pre začiatočníkov, skúsených, aj náročných lyžiarov. Areál je vhodný aj pre vyznávačov zjazdového a freeridového lyžovania alebo snowboardingu.

Lyžovačka v tatrách (od 30km)
Štrbské Pleso - lyžiarske stredisko
Tatranská Lomnica - lyžiarske stredisko 
Jasná - lyžiarske stredisko

Sánkovačka v Slovenskom raji
V neposlednom rade spomenieme sánkovačku v Slovenskom raji a na kopcoch v našom okolí. Sánky ani boby si baliť nemusíte, máme ich k dispozícií. Nezabudnite si ich však v čas rezervovať :)